فروش تراشه‌های اکسینوس به‌اندازه‌ای رسیده است که اکنون پس از کوالکام و مدیاتک، در جایگاه سوم قرار دارد.

پس از کوالکام و مدیاتک ، تراشه های اکسینوس سامسونگ جایگاه سوم در فروش را دارند. جایگاهی که پیش از این متعلق به اپل بود.

سال ۲۰۱۸، سامسونگ حدود ۱۱/۹ درصد از بازار تراشه‌های گجت‌های حمل‌شدنی را دراختیار داشت و این آمار در سال ۲۰۱۹ با رشد ۲/۲ درصدی، به ۱۴/۱ درصد رسید. به‌لطف رشد بازار هند و کشورهای آمریکای‌شمالی، هواوی و سامسونگ توانستند به سود چشمگیری برسند و فروش محصولاتشان را افزایش دهند. در همنن سال، اپل حدود ۱۳/۶ درصد از بازار ازآنِ خود کرده بود که در سال ۲۰۱۹ با افت ۰/۵ درصدی، به ۱۳/۱ درصد رسید. در‌حال‌حاضر، جایگاه چهارم به کوپرتینویی‌ها تعلق دارد؛ اما رشد چشمگیر فروش محصولات هواوی می‌تواند جایگاه چهارمی اپل را نیز به‌خطر بیندازد.

انتظار می‌رود در سال جاری، افزایش فروش محصولات مبتنی‌بر تراشه‌های مدیاتک را شاهد باشیم. سامسونگ می‌خواهد در محصولات پایین‌رده بیشتری از تراشه‌های مدیاتک استفاده کند. شرکت کره‌ای همچنین در نظر دارد گوشی‌های هوشمند مجهز به فناوری ۵G با قیمتی نسبتا مقرون‌به‌صرفه به بازار عرضه کند که از تراشه‌های مدیاتک بهره هستند.

وان‌پلاس نیز که تاکنون بیشتر از تراشه‌های کوالکام در محصولات خود استفاده می‌کرد، حال به مشتری مدیاتک تبدیل شده است و می‌خواهد وان‌پلاس ۸ لایت را با تراشه‌ی مدیاتک به ویترین فروشگاه‌ها بفرستد. شرکت ویوو که سهم درخورتوجهی از بازار چین را ازآنِ خود کرده است، در محصولات جدیدش می‌خواهد از تراشه‌های اکسینوس استفاده کند. جالب است بدانید سامسونگ با همکاری شرکت AMD می‌خواهد پردازنده‌های گرافیکی رادئون را در تراشه‌های جدید اکسینوس به‌کار ببرد. چنین اتفاقی می‌تواند به برگ‌برنده‌ای برای شرکت کره‌ای تبدیل شود.